Uczennice i uczniowie klasy 3 A wraz z wychowawczynią systematycznie korzystają podczas lekcji z pomocy zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Budując różne pojazdy z klocków Lego- Apitor uczniowie klasy trzeciej A ćwiczyli i rozwijali swoje umiejętności manualne, matematyczne, wspomagali swoją wyobraźnie przestrzenną.
Na edukacji technicznej oraz zajęciach kształtujących kreatywność uczniowie korzystają z zestawów : Boffin II Green Energy
Zestaw Boffin skupiający się na zielonej energii!
Z zestawem Boffin II Zielona Energia dowiadują się, jak z wody wytwarza się prąd, budują silnik hybrydowy, tester materiałów, zegar słoneczny i inne projekty. Zestaw zawiera 45 elementów do budowy projektów takich jak:
- koło wodne,
- silnik hybrydowy,
- rozjazd,
- ładowarka słoneczna,
- wentylator,
- wiatrak,
- i wiele innych, w sumie 133 projeky, które zostały szczegółowo opisane w załączonej instrukcji.
Podstawą wszystkich projektów jest siatka, na której po prostu zatrzaskuje się poszczególne elementy. Instrukcja opisuje, co projekt powinien robić i czego można się po nim spodziewać. Po zmontowaniu można sprawdzić, czy wszystko działa.
Z istniejących części można wymyślić setki innych projektów, które nie są opisane w instrukcji, lub można je połączyć z elementami i projektami z innych zestawów Boffina.
Zestawy Boffin II to zestawy tematyczne, które rozszerzają możliwości zestawów Boffin I o setki dodatkowych projektów.
Boffin II oferuje możliwość podłączenia odtwarzaczy MP3, tworzenia obrazów 3D, grania w gry pamięciowe i szybkościowe, połączenia samolotu i mini samochodu z zestawami.
Komponenty zestawów Boffin I, Boffin II i Boffin III są wzajemnie kompatybilne i mogą być łączone ze sobą.
Zalety :
- setki różnych projektów,
- możliwość wymyślania i budowania własnych projektów,
- komponenty mogą być łączone ze sobą,
- szczegółowa instrukcja z rozmieszczeniem elementów iopisem funkcji projektu,
- lepsza orientacja dzięki zastosowaniu rozdzielczości kolorystycznej komponentów,
- łatwy montaż i demontaż projektów.
Uczniom sprawia niezwykłą radość to, że potrafią np. : samodzielnie skonstruować dynamo. Dzieci ćwiczą dzięki niemu także logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów.
Niewątpliwą atrakcję stanowi także korzystnie w ramach Laboratoriów Przyszłości z okularów ClassVR, które uatrakcyjniają sposób prowadzenia lekcji. Nauczyciel ma pełną kontrolę nad wirtualnym światem, do którego zaprasza uczniów. Wirtualna rzeczywistość (VR) oraz rozszerzona rzeczywistość (AR) wprowadzają uczestników w trójwymiarowy świat, pozwalając zobaczyć na wyciągnięciu dłoni miejsca, przedmioty i zjawiska niedostępne na zwykłej lekcji w szkole.
Dziękujemy panu Michałowi Laska za okazaną pomoc w uruchomieniu tego niezwykłego sprzętu i umożliwienie nam wkroczenia w trójwymiarowy świat.
Zabawa przez naukę i działanie w praktyce pobudza naszą wyobraźnię oraz kreatywność.
Jolanta Wantoch Rekowska